Relacja mecz sparingowy Młodzika z Błękitnymi Owińska

W sobotę 16.02 drużyna Młodzik D2 APD wybiegła po raz pierwszy na murawę boiska
przy ul. 28 Czerwca 1956r. gdzie rozegrała mecz sparingowy. Przeciwnikiem był grający w pierwszej lidze zespół Błękitnych Owińska. Mecz rozpoczęli goście od mocnego uderzenia, ale nasza defensywa dzielnie sobie radziła z Mikołajem Dydzińskim na czele. Po początkowym naporze gości mecz z biegiem czasu zrobił się wyrównany. APD miało kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Z dobrej strony pokazał się Adam Mostowiak na lewym skrzydełku (debiutant) i Aleksander Łuczak, ale w decydującym momencie zabrakło koncentracji. I jak to w piłce niewykorzystane sytuacje się zemściły i po dwóch kontrach straciliśmy dwa gole, do przeryw 0:2. Drugą połowę rozpoczęliśmy z kolejnymi debiutantami : Markiem Jankowiakiem w bramce, Mateuszem Powąskim, Antonim Kaczorowskim o oraz Tymkiem który zimą przyszedł do naszej drużyny z Lecha. Lekką przewagę miała drużyna Błękitnych która podwyższyła na 0:3. Zespół nie podłamywał się szukaliśmy kontaktowego gola. A sytuację były. Duże zagrożenie sprawialiśmy Błękitnym stałymi fragmentami gry, dobrze wykonywanymi przez Michała Spychałę. Po jednej z kontr udało się zdobyć gola APD 1 - Błękitni 3. Strzelcem gola Maks. Goście nie spodziewali się utraty gola i na moment stanęli. A APD w 4 min miało 2 okazję na wyrównanie ale trema i trochę brak szczęścia nie pozwoliły tego dnia cieszyć się z gola.
W końcówce meczu Błękitni zdobyli jeszcze jednego gola i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 1:4. Podczas sobotniego meczu szansę gry z zespołem grającym o dwie klasy wyżej od nas mieli wszyscy zawodnicy. Cenna lekcja dużo materiału do analizy mimo porażki dobra postawa Brawo Chłopacy.